نکاتی در مورد خرید درب ضد سرقت چینی


 معمولا سایز درب ضد سرقت چینی موجود در بازار ایران درب ضد سرقت به ابعاد ۲۱۰ *۱۰۵ سانتی متر می باشد البته با ابعاد ۲۱۰ *۱۲۰ سانتی متر هم  وجود دارد که این درب ها یک و نیم لنگه می باشد و از درب های نرمال بزرگتر هستند.

 

اما استاندارد مورد نظر برای درب های ضد سرقت چیست؟

با توجه به استاندارد ها حداقل ورودی مفید برای یک واحد آپارتمانی ۹۰ سانتی متر است که درب ضد سرقت با چنین ابعادی ورودی مفیدی معادل ۹۱ سانتی متر دارد و مقدار ورودی مفید آن برای ارتفاع ۲۰۰ سانتی متر است.

اما در چند سال اخیر برخی از وارد کنندگان درب های ضد سرقت چینی به منظور اینکه ابعاد درب ضد سرقت منحصر به خود آن ها باشد اقدام به واردات درب هایی با سایز غیر متعارف کردند و دلیل آن نیز این است که معمولا فریم انتظار درب ضد سرقت چینی چند ماه قبل از نصب درب در ساختمان کار گذاشته می شود و زمانی که فریم انتظار بر اساس سایز یک درب خاص گذاشته شود به اجبار یا باید همان درب نصب شود و یا تغییراتی را در فریم ایجاد نمود که در اکثر موارد مقرون به صرفه نیست.

برای مثال می توان گفت یکی از این ابعاد ۲۰۵ *۱۰۵ است که ۵ سانتی متر از ارتفاع کم شده و در صورتی که تمایل به نصب درب ضد سرقت با ابعاد استاندارد داشته باشید حتما باید از ارتفاع ، دیوار را ۵ سانتی متر برش داد.

همچنین درب هایی با ابعاد ۲۱۰ *۱۱۰ سانتی متری به انگیزه بالا بردن ورودی مفید وارد بازا ایران شده اند که در صورت عدم ایجاد تناسب بین سایز درب و ضخامت ورق رویه و همچنین تقویت لولا ها دچار مشکلات فرواوانی می گردیم که در زیر به توضیح آن ها می پردازیم.

- مشکل اول: افزایش عرض درب سطح مقطع لنگه درب را افزایش خواهد داد و در صورتی که ضخامت ورق رویه نیز افزایش نیابد موج های بیشتری در سطح درب مشاهده خواهد شد همچنین مقاومت آن در برابر ضربه کاهش می یابد.

مشکل دوم: از طرف دیگر مرکز ثقل لنگه درب تغییر خواهد کرد که با توجه به ساختار لولاهای درب ضد سرقت چینی که در مورد آن در نوشتار های قبلی صحبت کردیم مرتبا لنگه درب از ریگلاژ خارج خواهد شد .

شاید به این بیندیشید که برای برطرف کردن مشکل اول ، ضخامت ورق رویه را افزایش دهیم ولی با این کار وزن لنگه درب افزایش پیدا می کند  که این خود به مشکل دوم بیشتر دامن خواهد زد.

مقالات :

تاریخچه mdf در ایران و جهان

درب ضدسرقت چیست؟

قفل درب ضد سرقت

درب HDF چیست ؟

جزئیات تماس

آدرس :  تهران - اشرفی اصفهانی، بلوار مرزداران، نرسیده به بلوار لاله ، پشت قنادی ماه بانو پلاک 8 طبقه سوم واحد12

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شماره تلفن:

تلفن:51 و 44298250-021

فکس: 44298247 -021

لینک های مرتبط

نقشه شرکت

دسترسی سریع

 
 

JoomShaper