تفاوت درب های ضد سرقت 


اگر قصد خرید درب های ضد سرقت را داشته اید و به بازار سری زده باشید با اصطلاحات فراوانی رو به رو خواهید شد و اولین سوالی که برایتان پیش خواهد آمد تفاوت درب های ضد سرقت خواهد بود. اینکه نام های آن ها نشانه چیست و کشور سازنده آن کدام است و در هرکشور چگونه ساخته می شود و .... اینجا به تمام سوالاتتان پاسخ داده خواهد شد . با ما همراه باشید .

 

 درب‌های ضد سرقت ایرانی از نظر ظاهری کاملا مشابه درب‌های ضد سرقت ساخت کشور ترکیه می‌باشند. البته درب‌هایی با ظاهر مشابه درب‌های ضد سرقت چینی نیز تولید می گردد اما تولید این سری از درب‌های ضد سرقت بسیار کمتر می‌باشد. می‌توان اینگونه بیان کرد که درب‌های ضد سرقت به طور کلی از نظر شیوه تولید و شکل ظاهری به دو کشور چین و ترکیه بر می‌گردد و این در حالی است که درب‌های ضد سرقت چینی خود نیز از درب‌های ایتالیایی الگو برداری شده‌اند.

این درب ها در کجا ساهته می شوند ؟
لازم به توجه است که تولید کنندگان درب‌های ضد سرقت طرح ترک در ایران همگی چارچوب‌های خود را در داخل ایران تولید کرده و یا از تولید کنندگان داخلی خریداری می‌نمایند و یراق آلات خود را نیز عمدتا از محصولات ساخت کشور ترکیه استفاده می‌کنند در رابطه با رویه درب‌های ضد سرقت داستان کمی متفاوت است چرا که برخی مستقیما از ترکیه وارد می کنند و برخی از تولیدات داخل استفاده می‌نمایند. 
البته استفاده از ورقه‌های وارداتی لزوما یک امتیاز نیست و تنها به دلیل هزینه‌های بالای خرید دستگاه‌ها و سایر ملزومات تولید، برخی ترجیح می‌دهند که بدین ترتیب عمل کنند، هرچند که اکثر فروشندگان درب‌های ضد سرقت ایرانی را به عنوان درب های ترک مونتاژ ایران معرفی می‌کنند.

با توجه به شباهت درب های ضد سرقت ایرانی به درب‌های ضد سرقت ترکیه، درب‌های ضد سرقت ایران و ترکیه را در یک دسته قرار می‌دهیم و تفاوت درب‌های ضد سرقت ترکیه و چین را از سه جهت بررسی می کنیم.

البته درایران بیشتر درب‌های ضد سرقت سری اکونومی تولید می‌شود و سری لوکس ضد سرقت‌ها مستقیما از ترکیه وارد ایران می‌شود. اما در کلاس‌های یکسان مانند سری اکونومی تولیدات درب ضد سرقت ایران با تولیدات ترکیه از نظر کیفی برابری می‌کند و حتی برخی از تولید کنندگان ایرانی محصولات با کیفیت‌تری را به بازار عرضه می‌نمایند.


تفاوت ظاهری درب‌های ضد سرقت ترکیه و چین

تفاوت کیفی درب‌های ضد سرقت ترکیه و چین

تفاوت قیمتی درب‌های ضد سرقت ترکیه و چین

 

                             
درب ضد سرقت چینی    درب ضد سرقت ترک     درب ضد سرقت ایرانی

 


تفاوت ظاهری
اولین تفاوت در چهارچوب‌های درب ضد سرقت دیده می‌شود. چهارچوب‌های درب‌های ضد سرقت چین تخت و اختلاف سطح کمی بین سطح بیرونی چارچوب و لنگه درب ضد سرقت وجود دارد، در صورتیکه این اختلاف سطح در درب‌های ضد سرقت ترک بیشتر است. 
دومین تفاوت در لولاهای درب‌های ضد سرقت چین و ترکیه می‌باشد. لولای درب‌های ضد سرقت چین مخفی است اما لولای درب‌های ضد سرقت ترک از سمت داخل قابل مشاهده است. 
سومین تفاوت در رویه لنگه درب‌های ضد سرقت ترکیه و چین می‌باشد. رویه نهایی درب‌های ضد سرقت چین یا فلز با رنگ کوره‌ای طرح چوب هستند و یا HDF رنگ شده و در بعضی موارد درب ضد سرقت چینی فلزی با روکش PVC نیز دیده می‌شود. اما رویه درب‌های ضد سرقت ترک به دو دسته MDF روکش طبیعی چوب و یا MDF روکش PVC تقسیم می‌شوند.
لازم به ذکر است که بیشتر درب‌های ضد سرقت چینی موجود در بازار ایران، فلز با رنگ کوره‌ای طرح چوب می‌باشد.


تفاوت کیفی
مسئله ای که همیشه ذهن خریدار را درگیر می کنند نگرانی از کیفیت پایین محصولات چینی است اما همانطور که می‌دانیم و بارها شنیده‌ایم تولیدات چین در سطوح مختلف کیفی قرار دارند ، اگر بخواهیم به طور تخصصی در مورد درب صحبت کنیم صادقانه باید گفت اکثر درب‌های ضد سرقت چینی وارد شده به ایران حتی نسبت به پولی که خریدار پرداخت می‌کند از سطح کیفی خوبی بهره نبرده‌اند. بنابراین لزوما نمی‌توان گفت که کیفیت درب‌ ضد سرقت چینی از درب‌ ضد سرقت ترکیه پایین‌تر است. درب‌های ضد سرقت چینی با روکش HDF معمولا از کیفیت خوبی برخوردار هستند و نسبت به برخی از درب‌های ساخت ترکیه که در بازار ایران وجود دارد، گران‌تر نیز هستند.


تفاوت قیمت
در یک رده بندی کلی و به عنوان قیمت کف می‌توان درب‌های ضد سرقت چینی موجود در بازار را ارزان‌ترین، درب‌های ضد سرقت ایرانی را در رنج متوسط و درب‌های ضد سرقت ترک را گران‌ترین درب‌های موجود در بازار ایران به شمار می رود .

سایر مقالات :

تفاوت درب های ضد سرقت

درب های ضد سرقت مدل 2016

تفاوت چوب گردو و چوب راش در ساخت درب

مشخصات فنی درب HPl

موارد استفاده از درب های ضد حریق

خدمات درب آسایش

خرید و فروش درب داخلی

پشم سنگ و کاربرد آن در درب ضد سرقت

ابتکار در ساخت درب داخلی (تخته سیاه مغناطیسی)

درب ضد حریق

 

جزئیات تماس

آدرس :  تهران - اشرفی اصفهانی، بلوار مرزداران، نرسیده به بلوار لاله ، پشت قنادی ماه بانو پلاک 8 طبقه سوم واحد12

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شماره تلفن:

تلفن:51 و 44298250-021

فکس: 44298247 -021

لینک های مرتبط

نقشه شرکت

دسترسی سریع

 
 

JoomShaper