تفاوت فیبر HDF با فیبر MDF و کاربرد آن در صنعت درب


 ام دی اف (MDF) و اچ دی اف(HDF) هر دو نوعی تخته فیبر می باشند و به طور کلی  می توان تخته فیبر ها را از نظر فشردگی به سه دسته تقسیم بندی نمود.

 

1- ال دی اف( LDF : ( Low Density Fiberboard

LDF با وزن مخصوص 650-550 کیلوگرم بر متر مکعب جهت استفاده در مواردی که نیاز به استحکام بالا وجود ندارد عرضه می گردد. مانند ساخت پروفیل های تزئینی ،ساخت غرفه های نمایشگاهی و …

LDF در صنعت ساخت درب به دلیل وزن مخصوص پایینی که دارد کاربردی ندارد.

2- ام دی اف ( MDF: ( Medium Density Fiberboard

MDF نوعی تخته فیبر است که چگالی آن بین 800-650 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد.

بنابراین وقتی ما از MDF سخن می گوییم منظور همان فیبر است و به عنوان مثال آنچه در ساخت کابینت های آشپزخانه از آن استفاده می شود در اصل MDF روکش ملامینه و یا با روکش های دیگر می باشد که به طور خلاصه همه آن ها را MDF می نامند.

3- اچ دی اف (HDF (:High Density Fiberboard

در واقع با بیشتر کردن میزان فیبر ،چسب و فشار در حین تولید ورق های سنگین تری با چگالی بالای 800 کیلوگرم بر متر مکعب تولید می شود.افزایش چگالی فیبر علاوه بر افزایش اسحکام قابلیت های ماشین کاری و سطح سازی (رنگ و روکش) را افزایش خواهد داد.

پس به اینگونه می توان گفت این سه تخته فیبر مانند برادرهای هم می باشند که دارای چگالی های مختلف می باشند.

موارد استفاده ار فیبرهای سنگین عبارتند از:

روکش های درب ،کف پوش ها،پله ها ،قفسه های صنعتی،میز کار و…

با توجه به مطالب فوق در مورد ام دی اف(MDF) و اچ دی اف(HDF) مشخص شد که هر دو محصول فوق تخته فیبر هستند با فشردگی و وزن مخصوص های متفاوت که بسته به نیاز می توان بین HDF و MDF برای ساخت و تولید اقلام جدیدیکی را انتخاب کرد.

در حال حاضر یکی از فاکتور های تعیین کننده قیمت محصولات نهایی شده با MDF ( یا HDF) فشردگی فیبرMDF(یاHDF) می باشد زیرا وزن مخصوص MDF (یا HDF ) نیز خود متغیر است.

به عنوان مثال قیمت ورق های MDF های ملامینه مورد استفاده در کابینت های اشپزخانه متفاوت بوده و یکی از عوامل موثر در این قیمت فشردگی MDF مورد استفاده در ورق می باشد که هرچه این فشردگی بیشتر باشد هنگام مونتاژ محصول نهایی ، پیچ ها بهتر با MDF درگیر شده و باعث می شود محصول استحکام بالاتری را داشته باشد و یا افتادگی هایی که برای درب های کابینت می بینید یکی از عوامل موثر بر آن فشردگی پایین ورق MDF استفاده شده است که باعث می شود پیچ هایی که لولارا به درب کابینت متصل کرده بعد ازمدتی اصطلاحا جا باز کرده و باعث افتادگی درب کابینت شود.

اما اگر نام درب های موجود در بازار را بررسی کنید میزان کاربرد تخته فیبر های MDF و HDF را در صنعت درب می بینید.

 سایر مطالب :

درب HDF چیست ؟

HDF دو قاب

hdf چیست ؟

جزئیات تماس

آدرس :  تهران - اشرفی اصفهانی، بلوار مرزداران، نرسیده به بلوار لاله ، پشت قنادی ماه بانو پلاک 8 طبقه سوم واحد12

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شماره تلفن:

تلفن:51 و 44298250-021

فکس: 44298247 -021

لینک های مرتبط

نقشه شرکت

دسترسی سریع

 
 

JoomShaper